در حاشیه فضای رویداد – 4

با هم بخوانیم

 

در حاشیه فضای رویداد – 4

 

Read Together

In Margin Of Event Space - 4

   

جمله روز از لوئی کان:

اگر شما قلمرو فضاها را خلق کنید، نهاد را زنده کرده اید. یـک اثـر در آوای برانگیزاننـده صنـعت، ساخته مـی شود، کوشش مـن یافتن بـیـان جدیـدی از نـهـادهای کهـن اسـت.

 

     در حاشیه فضای رویداد

 

زاویه: Mountain Dwellings By Big  

ایـن بنا که در شهر کپنهاگ می­باشد، شامل 80 آپارتمان بوده و بر روی یک پارکینگ با ظرفیت 480 ماشین قرار دارد. پروژه در ادامه طرح ساختمان های VM، ساخته شده و در سال 2006 مورد بهره برداری قرار گرفته است. طراحی ایـن مجموعه بر عهده گروه معماران دانمـارکیBIg  بوده است. در پروژه به ارتبـاط پـارکینگ با خیابان، نور منـاسب، بـام سبز، تهـویـه در بنـاهای مسکونی و دید و منـظر شـهری مـنـاسب تـوجـه گشتـه اسـت.

 

    

 

با معماران: FAR/ Forhn & Rojas/ Woven City

 Marc Forhn و Mario Rojas Toledo، دو معمار جوان آلمانی هستند که سال ها در کنار معماران بزرگی چون اسکار نی مایر و رم کولهاس کار کرده اند. آنها با تاسیس شرکت  FAR و  در مدت کوتاه توانسته­اند خود را مطرح کرده و جوایزی کسب نمایند. پروژهWoven City، طرحی است برای ساختمان جدید دانشکده پزشکی شهر گرانـادا که در سـال 2006 بـه مسـابقه گـزارده شـده بـود.

 

    

 

با طراحان:         Architectonic Lounge

دو معمار به نام های توبیاس والیسر و کریس بوس در نمایشگاه مبلمانIMM  و به مناسبت پنجاهمین سال برگزاری نمایشگاه، محلی برای استراحت بازدیدکنندگان و حضار در سالن طراحی نمودند. توبیاس والیسر از همکاران بن وان برکل در UNSTUDIO و کریـس بوس طراح المپیک آبی بجینگ چین از شـرکت معماری  PTW استـرالیـا می­بـاشد.

 

    

 

با دیگران: ذهنی خلاق در دنیای هفتمین هنر

دیوید فینچر، کارگردان موفق آمریکایی است که ساخته­هایش مورد توجه خاص و عام بوده و بارها مورد تقدیر جوامع بین المللی قرار گرفته است. از ساخته های او می توان به فیلم "SEVEN"، به سال 1995 اشاره نمود که ملهم از نوشته های دانته است. او در سال جاری به خاطر فیلم "ZODIAC"، ساخته سال 2007، شایسته دریافت 4 جـایزه و لقـب بـهتـرین کـارگـردان سـال 2008 گشـت.

 

    

 

فضای رویداد

 

/ 0 نظر / 6 بازدید