مسابقه معماری سال تبریز - جلال سالک

مسابقه معماری

باید به جلال سالک تبریک گفت

 

جلال سالک از قدیمی­های دانشگاه آزاد تبریز است، وی سالهاست در کنار تدریس در دانشگاه به معماری بصورت حرفه­ای نیز پرداخته و در چندین مسابقه معماری هم موفق به کسب مقام شده است.
                                                                 جلال سالک
 
سالک برخلاف بسیاری از هم­سلفان خود ثابت کرده که یک معمار می­تواند معمار باشد بی­آنکه ولع ترجمه آخرین آثار آن سوی آبها را به شیوه­ای مبتذل داشته باشد. یک معمار می­تواند معمار باشد بی­آنکه مدینه فاضله­اش، چاپ چند مقاله در مجلات وزین "معماری و ساختمان" یا "شارستان" باشد. یک معمار می­تواند معمار باشد بی­آنکه از معماری پایدار چیزی بفهمد. یک معمار می­تواند معمار باشد بی­آنکه حرفه­اش عکاسی گردد. یک معمار می­تواند معمار باشد بی­آنکه در گذر از باکو دکتر خوانده شود. یک معمار می­تواند معمار باشد بی­آنکه منتقد سرسخت ناشر نقش نویی باشد که نود درصد رزومه­اش به الطاف وی و هفته نامه­اش فراهم شده است. یک معمار می­تواند معمار باشد و انتخاب موضوع پایان نامه و استاد راهنمایش با سیاست ورزی و دغل­کاری همراه نشود. یک معمار می­تواند معمار باشد و داعیه روشنفکری و جامعه گریزی نداشته باشد. یک معمار می­تواند معمار باشد و یک زیرآب زن حرفه­ای نباشد. بله یک معمار می­تواند معمار باشد و چشم دیدن دیگران را هم داشته باشد. مهم نیست دکتر باشیم یا مهندس، گوشی موبایلمان 3310 باشد یا موتورولا، دغدغه هویت داشته باشیم یا اصالت ایده، معمار آرمانیمان کوربوزیه باشد یا کولهاس، مهم اینست که انسان باشیم و اگر معماریم، معماری پاک باشیم.  
به جلال سالک به خاطر پاک بودنش و تمامی تلاش­هایش و موفقیت اخیرش در کسب رتبه اول و سوم مسابقه معماری سال تبریز تبریک می­گوییم.

     مسابقه معماری سال تبریز - جلال سالک
  
     مسابقه معماری سال تبریز - جلال سالک

آرش پوراسماعیل

/ 16 نظر / 77 بازدید
نمایش نظرات قبلی
چاوشانی

بله چه خوبه که همه معمارا بودنشونو در عمل ثابت کنن [گل]

مسعود رزاقی

من هم افتخار می کنم که دانشجوی چنین استاد بزرگواری بوده ام. و موفقیت ایشان را به همه دوستان و به خصوص خود ایشان تبریک عرض می نمایم. عضو انجمن علمی معماری دانشگاه آزاد تبریز

مهم نیست

البته من نه ایشان رو می شناسم نه اوشانی رو که مورد نظر قرار دادی ولی لحن و محتوای نوشته هم خیلی مبتذل بود.

زهرا رستمی

سلام منهم موفقیت های آقای سالک رو به ایشون تبریک می گم [گل]و امیدوارم بازهم خبر های خوب از ایشون بشنویم قضاوت در مورد آدمها کاره سختیه در شرایطهای مختلف آدمها عوض می شن و کاش در هر شرایطی انسانیت فراموش نشه

نامعلوم

من دانشجوی ایشون بودم و واقعا تنها استادی بودند که از وجودشون بهره مند شدیم.بهشون تبریک میگم.امیدوارم همیشه موفق باشند.

با کیفیت

بابا بیخیال. شورشو درآوردی چه طرحی چه کشکی. ما که میشناسیم این بابارو. از کارفرمای پروژه هاش معلومه معماری معمارش. آدم به این قالتاقی ندیدم تا حالا.

فرزاد شیدزی

استاد به نظرم خیلی ها میتونن مهندس بشن.یا بتر بگم دکتر و مهندس شدن سادست معمار شدن سخته.بهتر بود کلمه معمار از جملات حذف کنین اون توصیفات مال یه معمار نیست.

مریم

کسی حق نداره به استاد ما جیزی بگه ها ‘ گفته باشم!!!!!!!!!!

رامین طائری

بسیار بسیار بسیار موافقم ... این با کیفیته هم خیلی بی کیفیته.

امير

معمار مى تواند معمار باشد بي آنكه خايه مال باشد! بابا اين فضانورد كه ديگه خايمالي نداره!