معمار و معماری – 4

گروه معماری ويــس و مانفـــردی

Architect & Architecture – 4

Weiss/Manfredi Architects 

 

        ویس - مانفردی

 

"ويس و مانفردی" یک موسسه معماری واقع در نیویورک است که در زمينه­های معماری، ‌شهرسازی و معماری ‌منظر فعالیت می کند و يكی از اعطا كنندگان جايزه" آكادمی هنر و معماری آمريكا"می­باشد. مرين ويس و مايكل مانفردی بنيان­گذاران اين موسسه هستند. "مرين ويس" استاد معماری دانشگاه پن در پنسيلوانيا بوده و مدرس آتليه­های طراحی و همچنين دروس مربوط و مشترك بين معماری،‌ هنر، ‌شهرسازی و معماری منظر است. وی ليسانس خود را از دانشگاه ويرجينيا اخذ نموده و دوره فوق ليسانس خود را در دانشگاه ييل به پايان رسانده است. او در دانشگاه ييل برنده بورس "SOM" اسكيدمور،‌ مريل و اون گشت و نيز برنده مسابقات دانشجويان دانشگاه آمريكا و "AAUW" جايزه بين­المللی دانشجويان شد. ویس استاد و منتقد مدعو به دانشگاه كرنل و دانش­آموخته آتليه­های ييل است. "مایکل مانفردی" در تریست ایتالیا به دنیا آمده و در آمریکا زندگی می­کند. وی فارغ­التحصیل دوره لیسانس از دانشگاه نتردام می­باشد. او در دانشگاه کرنل به همراه کولین رو تدریس می­نمود و در همان جا نیز به درس خود ادامه داد و در آنجا جایزه Eiditz را به وی اهدا نمودند. وی از اشخاص بنام در آن دانشگاه بود و به عنوان منتقد و استاد در  دانشگاه ییل و پرینستون فعالیت نمود. مانفردی یکی از شخصیت­های نامی در دانشگاه­های آمریکا و موسس دانشکده ون­آلن می­باشد. طراحی­های ويس و مانفردی با احتساب مسائل زیست محیطی و به منظور بیان هر چه بیشتر هویت­های فرهنگی صورت می­گیرد. موسسه آنها جوايز بسياری را در مسابقات داخلی و بين­المللی كسب كرده است، از جمله آنها كسب مقام نخست در مسابقه طراحی "پارك مجسمه المپيك" واقع در  موزه هنر سياتل می­باشد.‌ آنها با نمايشگاه­هايی كه برگزار می­نمايند، از چهره­های شاخص در موزه هنرهای مدرن، دوسالانه ونيز و سائوپائولو در حوزه معماری و موزه بناهای بين­الملل به حساب می­آيند. علاوه بر آن، این گروه مركز شهر اسن آلمان را طراحی نموده و در حال تكميل مركز هنری نكسوس در نيويورك می­باشند. كارها و فعاليت­های آنان در نشريه معماری پرينستون بطور کامل چاپ شده است.

 

پارک مجسمه المپیک

این پروژه در یک منطقه صنعتی و در كناره آب قرار دارد و در آن از یک سطح و ساختار پیوسته استفاده گشته است. فرم آن همانند سکویی سبز و Z شكل است. از بلندترین قسمت، پارک به مرکز شهر متصل شده و ارتباط شهر با حوزه آبی را برقرار می­سازد. در آنجا پاویلیونی طراحی شده که به شکل یک معبر است و به سمت آب ادامه پیدا می­کند.

 

        معمار و معماری - ویس - مانفردی - پارک مجسمه المپیک

 

        معمار و معماری - ویس - مانفردی - پارک مجسمه المپیک

                       

        معمار و معماری - ویس - مانفردی - پارک مجسمه المپیک

 

        معمار و معماری - ویس - مانفردی - پارک مجسمه المپیک

 

        معمار و معماری - ویس - مانفردی - پارک مجسمه المپیک

بنای یادبود زنان و مرکز آموزشی

این بنا طرحی است که در یک مسابقه داخلی برنده شده است. پروژه ورودی جدیدی به گورستان آرلینگتون ایجاد کرده و یادبودی در این سایت بوجود آورده است،‌ در ضمن دیواره تاریخی نیم دایره شکل در آن منطقه حفظ شده و در طراحی لحاظ گردیده است. مساحت بنا 37000 فوت مربع بوده و شامل نمایشگاه و گالری، تالار کنفرانس و سالن تشریفات می­باشد. بنا دارای دیواره­های شیشه­ای است و در بالاترین تراس، بر روی صفحه­ای شیشه­ای اسامی بانوانی که خدمات شایانی را انجام داده­اند،‌ حک شده است.

 

        معمار و معماری - ویس - مانفردی - بنای یادبود زنان و مرکز آموزشی

 

حلقه كلمبوس  

مطالعه این بنا در حوزه طراحی شهری به همراه بنیاد هنری مونسیپال صورت گرفته است. بنا به عنوان یک مرکز مهم و بزرگ در تقاطع شهری طراحی شده و همانند حلقه­ای است که قسمتی از آن برداشته اند. بنا دروازه­ای به سمت مترو ایجاد می­کند و در طبقه زیرین همسطح مترو بوده و در آن قسمت دارای مرکز اطلاعاتی و فروش انواع بلیط­ برای توریست­ها و همچنین کافه می­باشد.

 

                      معمار و معماری - ویس - مانفردی - حلقه کلمبوس

اولدوز فضلعلی 

/ 7 نظر / 11 بازدید
محمد

من محمد هستم دانشجوي ترم 2 معماري وبلاگ بسار خوب و حرفه اي داريد. موفق و پيروز باشيد

شيوا

دستت درد نکنه عالی بود

شيوا

دستت درد نکنه عالی بود

شبنم

خيلي جالب و عالي بود موفق و مؤيد باشي

مینا

مینا

[لبخند]