پروژه‌های دانشجویی معماری

آموزش معماری

پروژه‌های دانشجویی معماری ـ 32 

Architectural Education
Projects of Architecture’s Students - 32

طراحی معماری 3
دانشجو: فرزاد عیسی زاده
گروه معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد هریس
مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته معماری
نیمسال دوم سالتحصیلی 90-1389 

طراحی یک موزه هنر

دانشگاه آزاد هریس - طرح معماری 3 - طراحی یک موزه هنر – فرزاد عیسی زاده

دانشگاه آزاد هریس - طرح معماری 3 - طراحی یک موزه هنر – فرزاد عیسی زاده

دانشگاه آزاد هریس - طرح معماری 3 - طراحی یک موزه هنر – فرزاد عیسی زاده

دانشگاه آزاد هریس - طرح معماری 3 - طراحی یک موزه هنر – فرزاد عیسی زاده

دانشگاه آزاد هریس - طرح معماری 3 - طراحی یک موزه هنر – فرزاد عیسی زاده

دانشگاه آزاد هریس - طرح معماری 3 - طراحی یک موزه هنر – فرزاد عیسی زاده

_________________________
لینک مطلب قبل:
دانشکده معماری - 31

/ 30 نظر / 862 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بی نام

بی نام 2 عزیز من علم غیب ندارم که.باید اگر به پشت بام طبقه 1 دسترسی بود تو ماکت میذاشتن.ولی نبوده پرسوناژارم واسه خوشگلی گذاشتن.من نگفتم قانونه که واسه حجم مکعب ستون مکعب بذارن.من گفتم ستون ها با حجم جور نیست.باید روشون فکر میشد.

مهدیمهدوی

جای هیج شکی نیست که معماری هنره و اصلی ترین دغدغه ی هنرم که اینجا نوع معماریش داره بحث می شه احساسه و وقتی که درمورد احساس داریم حرف می زنیم نا خوداگاه مارو به بحث سلیقه های فردی می کشونه اما این سلیقه فردی و احساس اون فرد حالا جای بحث داره که چقدرآموزش دیدست تا هنر واقعی رو به ما نشون بده ... حال تو ایران یا هر کجای دنیا که باشه... همه ما میدونیم که کار روی یه پروژه ی معماری حالا یا دانشجویی یا اجرایی یا هر چوری که باهاش درگیرم هیچوقت تموم نمی شه و همیشه جای کار داره و ناقصه ... من به شخصه چیزی رو که دیدم دارم درموردش حرف می زنم و نه اون چیزی که دیده نمی شه و چه بسا تو اون دیده نشدنه ممکنه نقاتط ضعف و قوتم باشه که با اون کاری نداریم ،به نظرم همین بحث های که شما دارید بهش ایراد می گیرید کار سازه !ای کاش طرح من بود و درموردش حرف زده می شد یا حتی طرح شما ! ... به عنوان کسی که هیچ اطلاعی از فرمایی که باعث موزه می شن نداره! می شه شما لطف بکنید من رو راهنمایی بکنید ؟ ( فرم هایی که باعث ایجاد موزه میشن ) یعنی چی ؟! می شه لطف بکنی توضیح بدید؟

مهدیمهدوی

ای کاش واقعا" از ته دلتون جمله های لوکوربوزیه رو می فهمیدید تا تاثیری که رو معماری ایرانیمون گذاشته رو در ک می کردید تا اینجوری با ندونم کاریها و برداشت سطحی از حرف های هر کسی استفاده و دفاع نکنید ...

جداری

آقای مهدوی ما انسان ها همیشه در اوج دانسته ها واقعا بی دانش هستیم . و باز هم نیازمند دانش برای پیشرفت . نمیدونم در مورد معماری چی فکر کردید ؟ و یا میکنید ؟ معماری فراتر از چیزی هست که نشان میدهد بنابراین میشود اسمشو فرا رشته ای هم گذاشت . و من هم مثل شما در این جامعه زندگی میکنم و حرفی که زده میشه ، ناخواسته فهمیده میشه صحبت ها ایرادی داره !!! بعضآ برای یاد گرفتن نیاز به دانش کسی نیست باید زحمته کشیدنه تلاشی رو به خود داد و یاد گرفت، و فرم اگر یاد گرفتنی بود مطمءن باشید تا الان استاد در این باور بودید ! متأسفانه من آموزه ای ندارم که باعث پیشرفت شما بشن ! و متأسفانه طرح های من همیشه بدترین موردهایی بودن که به جلسه تحویل برده شدن و کمترین نمرات درسی براشون در نظر گرفته شده !!!! (استاد منظورم شما نیستید ها !!!) ، بنابراین بنده عرض شرمندگی رو از الان داشته باشم تا اگر نقد یا تحسینی بشه بر روی طرح های شما باشن که خوشحال هم میشوم . امیدوارم هیشه کامتان شیرین و سربلند باشید . موفق و مؤید باشید آقای مهندس .

عرفان نظام

با احترام به همه ی بزرگان معماری - متاسفانه در این حال و هوای پائیزی شاهد یکسری بی محبتی ها و گاها بی احترامی ها هستیم! اینکه طرح معایب و محاسنی داره شکی نیست - اینکه ما احساس کنیم طرحهایی که تو وبلاگ گذاشته میشند الهه های معماری هستند هم اشتباه بزرگیست - گاها بعضی کارها برای به چالش کشیدن یکسری مفاهیم گذاشته میشند- اما برای من سوالی که پیش آمده اینست که (طراحی یک موزه هنر یعنی چه ؟)واقعا معنی این سوال یعنی چه ؟یعنی انتظار داریم که این پروژه هم شبیه به موزه های هنری که هست باشه ؟

احسان

به نظرم کار جالبیه. خودم هم در خیلی از پروژه هام دنبال این نفوذ پذیری بودم و فکر می کنم در این پروژه با تضادی که از دید انسانی بسیار بر آن تاکید شده فضای جذابی به وجود آورده..البته شاید اگر فقط از حجم استفاده نمی شد و با سطح هم درگیر می شد بهتر می شد.

saba

http://pakatabi.blogfa.com/

س

به نظر فضای دلچسبی می یاد. دوست داشتم همچین فضایی رو تجربه کنم

م.چ

من فر کردم این تجاریه تا موزه!ایده فرمالش جالب بود ولی وقتی میگن موزه اتفاقات توش خیلی مهمتر از بیرونش میشه![سوال]

طرح جالبی هست و کنجکاوی زیادی برای دیدن پلان این طرح دارم اگر ممکن هست پلان این موزه رو در سایت بگذارید ممنون