تی شرت های ان ال آرشیتکتس - NL Architects T-Shirts - S,M,L.NL

خلاقیت در طراحی - 25

تی شرت های ان ال آرشیتکتس

Initiative In Design - 25
NL Architects T-Shirts (S,M,L.NL)

     NL Architects T-Shirts - S,M,L.NL

     NL Architects T-Shirts - S,M,L.NL

     NL Architects T-Shirts - S,M,L.NL

     NL Architects T-Shirts - S,M,L.NL

     NL Architects T-Shirts - S,M,L.NL

     NL Architects T-Shirts - S,M,L.NL

     NL Architects T-Shirts - S,M,L.NL

     NL Architects T-Shirts - S,M,L.NL

تکمله: خاصیت لوگوسازی از یک فرم، به معنی قابلیت انتزاعی کردن آن در یک فرمت بسیار ساده و گویاست که امروزه در اغلب پروژه‌های موفق معماری می‌توان ردپای چنین رویکردی را دید. به نظرم، این روش در تقابل با روش‌های سنتی ترکیب‌بندی است که در آنها عملا نمی‌توان کلیت فرم را در چهارچوب یک لوگو معرفی کرد. با این توصیف، دیدن تی شرت‌های فوق، خالی از لطف نیست.

لینک مطلب قبل: سیستم های تاشوی میز و صندلی

آرش پوراسماعیل

/ 10 نظر / 7 بازدید
اترین انصاری

سلام استاد خسته نباشین جالب بود . فقط NL مخفف کلمه ای هست؟ من متوجه نشدم؟

فرناز رضوی

جالب بود.مرسی استاد

فروغ اسمعیلی

واقعا" جالب بود. خوشم اومد. مرسی . خسته نباشید استاد

سحر شالچي

اينهم يه نگاه جالب و متفاوت به معماري...راستي بد نيست به اين نكته فكر كنيم كه اگر قرار باشه ما هم چنين كاري انجام بديم كدوم يكي از بناهاي ايراني قابليت لوگو شدن رو دارند؟

محمدعلی عبدالصمدی

سلام استاد . این ایده ها شاید در نگاه اول ساده به نظر بیان ولی در کل به پیشرفت معماری خیلی کمک می کنن. مرسی که این گونه مطالب رو هم در اختیار علاقه مندان قرار می دین.

طلیعه توحیدی

سلام آقای مهندس. ممنون بسیار عالی و جالب بود. من خودم به طراحی لوگو خیلی علاقه دارم.یادمه تو درس درک و بیان محیط یک جلسه به این موضوع پرداختیم.ولی من همیشه دوس داشتم در مورد این موضوع بیشتر کار بشه... ای کاش بهای بیشتری به این موضوع در زمینه معماری داده بشه.. عالی بود.

رامین

سلام ایده خیلی جالبیه بیاین ما هم نمایندگیشو بگیریم ....... خانم مهندس اکه بخواهیم دید گاهی مثل اکسپو 2010 شانگهای داشته باشیم صد در صد بهترین لوگو ها و طرح هامون همون پل خواجه یا مساجد مون خواهد شد ولی در معماری ما سنبل های به کاررفته میتونن ایده ی جالبی باشن یا اگه نونگاه بکنیم بعضی طرح ها که فکر کنم به غیر از یکی دو تا !!! کار دیگه ای به این قدرت داشته باشیم . (از یک سال پیش صحبت تی شرت ها یی با طرح های خوشنویسی مطرح شد که اگه اشتباه نکنم در کارای اقای فرهاد ادیبی دیدم تی شرت های خیلی خوبی شده و زیبا دیده میشه. )

سحر شالچي

به نظر من بسیاری از بناهای قدیمی از دوره هاو کاربریهای مختلف قابلیت لوگو شدن رو دارند. از چغازنبیل و مقبره کوروش و کعبه زرتشت گرفته تا عالی قاپو و سلطانیه و.... بدلیل درونگرایی و تلفیق بناهای قدیمی با بافت اطراف نمود بسیاری از بناهای شاخص ایرانی فرم خاصی رو به ذهن نمی آره و اونهایی قابلیت لوگو شدن رو دارندکه پوسته خارجی شاخص و مستقلی دارند و یا یک تک بنا هستند مثل مقبره ها ، پلها و ... به نظر می رسه که در دوره های اخیر قضیه کمی متفاوتتره و بناها فارغ از درونگرایی گذشته فرمهای شاخصتری دارند مثل بناهای دوره های پهلوی. اما باز هم تک بناها بیشتر این قابلیت رو دارند. برج آزادی یک لوگوی تمام عیاره. سردر دانشگاه تهران و مقبره های این دوره ها هم از این دست به شمار می آن. در زمان حال هم که فرم بنا از اهمیت خاصی برخورداره می تونیم کارهایی رو ببینیم که می تونند به عنوان یه لوگو خلاصه بشند مثلا فکر می کنم سینما پردیس بتونه لوگوی جالبی باشه.

!!!

کم گوی و گزیده گوی چون دُر, کاری که قبلا" انجام بشه و تو بخوای روش کار کنی تکرارٍ مکرراته . سعی کن ایده نو و جدیدی رو کشف کنی که به ذهن کسی تا حالا خطور نکرده.[چشمک]