فرآیند تفکر برتر - Process of Meta-Thinking

جدی نگیرید - 4

فرآیند تفکر برتر

Do Not Seriously - 4
Process of Meta-Thinking

کسانی که موثرترین و خلاقانه­ترین راه حل­ها را برای مسائل طراحی پیشنهاد می­کنند، به فرایند تفکر برتر یا "فکر کردن به چگونگی فکر کردن" پایبندند.
 

تفکر برتر بدین معناست که هنگام تفکر، به نحوه اندیشیدن خود آگاهی دارید. افرادی که به این روش فکر می­کنند، پیوسته مشغول مکالمه درونی در ارتباط با آزمودن، بسط دادن، انتقاد و جهت دهی دوباره به فرایند تفکرشان هستند.

     فرآیند تفکر برتر - Process of Meta-Thinking

منبع: فردریک،ماتئو. 1388. ترجمه احسان شیخ­الحرم. 101 نکته­ای که در مدرسه معماری آموختم، انتشارات حرفه هنرمند. تهران.

تکمله: نمی­دانم در سیستمی که اغلب، ما را دنباله رو دیگران بار آورده، صحبت کردن از جایگاه تفکر، چه لطفی دارد. به هر حال اگر می­خواهیم قدمی بالاتر نهیم و به مرتبه­ای فراتر از مقلدین صرف گام بگذاریم، بهتر است به نحوه اندیشیدن خود آگاهی یابیم. به عبارت دیگر "فکر کردن به چگونگی فکر کردن" را ارجح بر "فکر کردن" صرف قرار دهیم و این همانا شیوه معمارن مولف است.

لینک مطلب قبل: لطفا ایده هایت را دور بریز

آرش پوراسماعیل

/ 6 نظر / 42 بازدید
آترین انصاری

پست ارزشمندی بود . ممنون

محـــبوبه جبــــارنژاد

Hello, This is wonderful post. Thinking, two types of surface or deep. From the true belief - confidence - great personality - a person's success and creativity are included. سلام ، پست خیلی عالی ست. تفکر - تفکر - تفکر اونم از نوع برتر! و بنظرم تفکر، دو نوعه سطحی یا عمیق. که این ناشی از باورهای درست - اعتماد به نفس - شخصیت عالی - موفقیت و خلاقیت فرد را دربرداره. متن فوق العاده ای بود.[تایید][متفکر][خنده]

عرفان نظام

فکر کردن در مورد چگونگی فکر کردن ؟فکر ؟ اصلا چی هست ؟ آیا در معماری معاصر حسش میکنیم ؟ آیا در دانشکده ها بوضوح میبینیم ؟در طراحی شهرهای ما نقشی داره ؟ شاید به خاطر همین فکر کردن باشه که نسل امروز در بی هویتی بسر میبره ؟ یه چند سالی میشه که (جدایی اکثریت جامعه با فکر) کلید خورده ؛از همون زمانیکه راحت طلبیها نقش موثری در زندگی پیدا کرد و امیدها ........ !

استاد پس رستورانای ما چی شد؟

م - ج

سلام آقای نظام! بنظرم ؛ پروسه فکر کردن ، مقوله ای نیست که یک شبه در دانشگاه اتفاق بیفتد ، بلکه از همان ابتدای کودکی در وی ظاهر می گردد و شخص با فکر کردن عجین میشه ! و فکر می کنم معلم های ابتدایی در هدایت بچه ها و روش صحیح فکر کردن اونها خیلی موثر هست. معلمی دلسوز و متعهد که این روزها کم پیدا می شه. در مود راحت طلبی بعضی اسانها با شما موافقم که اینجور انسانها حتی زحمت فکر کردن به خود رو نمی دن و انتظارات بی جایی از دیگران دارند. با تشکر

رضا

با تشكر فراوان از مطالب مفيدتان. واقعا موضوع مهمي است و با نظر م-ج موافقم واقعا جامعه اموزشي ما دچار ركود و ورشكستگي تفكر كه مادر تمام پيشرفتهاست شده .