فروشگاه سونی

خلاقیت در طراحی - ١٢

فروشگاه سونی

Initiative In Design – 12

Sony Center

بی­شک همخوانی طرح معماری با عملکرد آن می­تواند بر کیفیت و قدرت آن بیفزاید. خصوصا در طراحی داخلی فضاها، طرح و ارتباط آن با موارد استفاده آن می­تواند بر جذابیت هر چه بیشتر فضا کمک کند. پروژه­ای که معرفی خواهیم کرد نیز از این ارتباط بی­بهره نبوده است، آخرین دستاوردهای یک شرکت قوی مانند سونی و طراحی معماری در خور آن. 

        Sony center

 این پروژه که توسطIon Popusoi-Vlad، معمار رومانیایی، طراحی و اجرا شده است، فروشگاه مرکزی سونی در شهر بخارست کشور رومانی است. ساخت آن در آوریل امسال به پایان رسیده است. مساحت فروشگاه 150 مترمربع و جزئی از یک مرکز خرید بزرگ در مرکز شهر است. در این کار معمار فضایی سرگرم کننده و مفرح برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است. کل فضا همانند فضای نمایشگاه­هایی است که در آنها تکنولوژی برتر به نمایش گزارده می­شود. در دیواره­ها از قاب­هایی استفاده شده است که محصولات سونی در آنها به معرض دید گذاشته شده­اند. رنگ قالب بر فضا سیاه و سفید است و نورها با ظرافت هر چه تمام در فضا تعبیه شده­اند.

        Sony center  

 

        Sony center

        Sony center

 

        Sony center

 

        Sony center

        Sony center

 

        Sony center

 

        Sony center

 

        Sony center

 

        Sony center

 

فضای رویداد

 

/ 1 نظر / 49 بازدید
علیرضا

دوستان خوبم در فضای رویداد خوب هستن؟ [لبخند] چند وقتی هست که بدلیل مشغله کاری فرصت زیادی برای مطالعه وبلاگ های دوستان نداشتم و منتظر فرصتی بودم تا جویای حال بشم. بهر حال آرزوی سلامتی و موفقیت دارم برای شما. قلمتون هم قدم قدتون...