در حاشیه فضای رویداد – 5

با هم بخوانیم

 

در حاشیه فضای رویداد – 5

 

Read together

In Margin Of Event Space – 5

جمله روز: لوئی کان

ساختـن یک اتاق چهـارگوش، یعنی بخشیدن نور به آن اتاق تا حالت های نامحدود مربع را نشـان دهـد.

 

    

 

زاویه: Digital Beijing Building

بنای دیجیتال پکن که وظیفه کنترل و اطلاع رسانی المپیک 2008 را برعهده داشت توسط گروه معماریPie-Zhu  طراحی شده است. این گروه را سه معمار فارغ التحصیل از دانشگاه میامی به نام های Xiadu Lin, Yan Meng, Hui Wang  تشکیل می­دهند.این بنا تا شروع المپیک 2008 به عنوان یک موزه مجازی و مرکز المپیک دیجیتال و همچنین نمایشگاهی برای ساخته­های دیجیتال فعالیت داشت.

 

    

 

دریچه: طبیعت مصنوع / Leafy Shade by nobuhiro Makamura

طبیعت به عنوان منبعی الهام بخش در معماری به شمار می­رود، همانند کاری که در ورودی یک مرکز اداری در شانگهای صورت گرفته است و در آن از منظره درختان جنگل، برگ ها و نوری که از لابه لای آنـها می­تـابد، استفـاده شده اسـت.

 

    

 

با معماران: OFIS / Snake Squares

گروه معماری OFIS، معمارانی اهل کشور اسلونی هستند. بنیانگزاران این گروه Rok Oman و Spela Viencnik، فارغ التحصیلان دانشگاه معماری لندن هستند گروه OFIS از سال 1998 فعالیت خود را آغاز کرده­اند. کـارهای بسیار در کارنامه آنها وجود دارد. پــروژه Snake Squares، در سـال 2008،  بــه مـســاحت 40800 مترمربع طراحـی شــده کـــه کـاربـری اداری- تــجــاری دارد.

    

با طراحان: Signinterior

Signinterio، کار معمار چینیNobuhiro Nakamura است. در این سیستم طراحی، علامات نقش اساسی را دارا هستند. این نوع طراحی کمک می­کند تا مراجعین در یک محیط بتوانند به راحتی به تمام قسمت­های بنا دسترسی پیدا کنند.

 

    

با دیگران: از شعر تا بوم نقاشی

هانیبال الخاص متولد کرمانشاه به سال 1310 است. او تحصیلات خود را در دانشگاه هنر شیکاگو به پایان رسانده است و بیش از 60 سال است که در هنر نقاشی فعالیت دارد. در بین کارهای بیشمار او 3000 نقاشی از شاعر فقید نیما یوشیج وجود دارد. الخاص علاقه فراوانی به نیما دارد. به نظر او نیما کسی است که شعرش او را پس از بازگشت از آمریکا به ایران با وطنش پیوند داده است.

     

فضای رویداد

/ 5 نظر / 6 بازدید
کسب درآمد بدون کلیک

سلام دوست عزيز ضمن تبريک براي سايت قشنگت لطفا متن زير رو بخون: CN3 تنها راه کسب درآمد حرفه اي از اينترنت ماهيانه 500 هزار تومان بدون هيچ کليک يا سايت پرداخت به ازاي کليک بدون نياز به ايگلد ، پي پال و ... پرداخت در بانک هاي ايراني ابتدا محصول را تحويل بگيريد سپس مبلغ آن را بپردازيد. توجه: اين طرح فقط تا آخر مرداد ماه سال 1388 است من خودم در حال حاضر پس از يک هفته کارکردن 20,000 تومان به حسابم واريز شد واقعا دارم از خوشحالي پر درمي آورم! لطفا براي اطلاعات بيشتر به آدرس سايت ما مراجعه کنيد

امین شهامی پور

با سلام و خسته نباشید پروژه های دانشجویی و مهندسی معماران بللاگر در پایگاه هنر و معماری با تشکر امین شهامی پور

احمدرضا سلیمانی

با دورد ؛ شما با افتخار به ضیافت دوازدهم وبلاگ های معماری ایران با موضوع " نماد گرایی در معماری " دعوت می شوید . با سپاس .

زهرا رستمی

سلاممممممم خسته نباشید

مجدآبادی

اتفاقی به وبلاگ شما برخورد کردم و مطلب جالبی بود. البته نقاشی در بخش آخر ظاهرا با این مطلب ارتباطی ندارد با آرزوی موفقیت شما