آغاز فعالیت فضای رویداد - Start of Eventspace Work

اخبار معماری - ١

 

آغاز فعالیت فضای رویداد

 

Architecture News - 1

Start of Eventspace Work     

     

آنچـه که ناچیـز به نظر می­رسد شاید زمانی بی­انتها گردد، چونـان لبخنـدی که باعـث شادی جهانی ­شود، چونان خشتی که عالمی را سازد و ...

اینترنت، فضایی مجازی به گسترۀ جهان است و حتی فراتر از آن، جایی که رویدادهای متفاوت و مختلفی در آن به وقوع می­پیوندد و هر شخص با نفوذ در آن نصیبی می­برد،سیاحت در این دنیا همتای دنیایی که ما در آن زندگی می­کنیم، آموزگاری است که هر روز بر بار تجربه­­­هایمان می­افزاید. اینجا  به عنوان جزئی از لامتناهی درصدد همگام کردن مخاطبان با رویدادها و حتی همراه شدنی دو سویه است، آنچه که ما به شما عرضه می داریم و آنچه که شما به دیدۀ نقد، پرسش و یا چالش ذهنی در اختیار ما قرار می­دهید. نوشتار ما وقایعی است در حیطۀ معماری، خبرنامه­ ها، برداشت آزاد، نوستالوژی­ها، خلاصه گفتار­ها و ...، که در بازه های زمانی معین و با مطالب گوناگون در اختیار شما قرار خواهد گرفت. هدف ما سخن گفتن از آنچه است که تا کنون بدست آورده­ایم و پس از این به دست خواهیم آورد و سهیم کردن شما در افکار و اندیشه­هایمان. معماری تجربه­ای است که با مشارکت فزونی می­یابد و به غنا می­رسد. چه بسا صحبت در مورد امری باعث گشوده شدن افق­هایی جدید گردد.

                            

      

چرا فضای رویداد ...

        

در لغت نامۀ دهخدا رویداد بیان کار و کردار، حادثه و واقعه می­باشد. رویداد به معنای اتفاقی است که در زمان و مکان خاص منجر به پدیده­ای می­شود، در حقیقت بوقوع پیوستن و شدن است، در ادبیات عنصری پر مفهوم و ماندگار برای وقایع و حوادث می­باشد، چه بساانقلاب و پدیده­هایی چونین با کلمۀ رویداد همراه می­شوند، تأثیری که زمان را در می نوردد.

فضا نیز در لغت نامه به معنای گستردگی، فراخی و آب جاری بر روی زمین است. فضا برای اولین بار در کتاب تیمائوس افلاطون با نام خورا مطرح گردید، چیزی که فساد ناپذیر و در برگیرنده بود و با حواس قابل درک نبود. اکنون فضا به عنوان معنا و جزء نامادی مطرح می­گردد، هر کس به ظن و توان خود فضا را ادراک می­کند، فضا محل جولان افکار است. حسی متغیر و متفاوت است.

این جا محل تلاقی این دو کلمه است، فضای رویداد، به نقل ازبرنار چومی برخورد دو اصطلاح منحصر به فرد است، ساختار فضا و حرکت دینامیکی، چنین برخوردی تنها از طریق فضای رویداد است که میسر می­شود و فضای ذهنی از حرکت است، حرکت و پیشروی روایت و نفوذ انسان­ها به درون آن.

فضای رویداد، جایگاه نوشتن ادراکاتی است که بر صفحۀ مجازی ماندگار خواهند شد. به امید آنکه در طی مسیر شما نیز همسفر ما گردید.

                                                  

فضای رویداد

   

/ 9 نظر / 9 بازدید

تبريک می گم ، موفق باشين

بهرنگ مجيدي

سلام مبارک باشه .خسته نباشيد.انشالله يکی از وبلاگهای پر بيننده را پيش رو خواهيم داشت /به ادرس من هم سر بزنيدhttp://www.cloob.com/club.php?id=3766

سروش

سلام مبارک باشه اميدوارم قطع نشه و تبديل به بهترين وبلاگ معماری بشه.

بختيار لطفی

سلام کاره خوبيه. بهتون تبريک می گم. موضوعاتی که در اين وبلاگ خواهيد نوشت حتما جالب خواهند بود. موضوعه خيلی خوب و کليدی ای هست. اميدوارم خوب پيش بره. براتون آرزوی موفقيت می کنم. خيلی از ديدن وبلاگتون خوشحال شدم. بختيار

کمال یوسف‌پور

راه‌اندازی وبلاگی با نام "فضای رویداد" در پهنه بیکران فضای مجازی، توسط دوستان عزیزی که همیشه حرف‌هایی برای گفتن در عرصه معماری داشته، دارند و مسلما از این پس نیز بهتر و بیشتر خواهند داشت، نویدبخش رویدادی فرخنده است که افق‌های جدیدی را پیش روی مخاطبان بی‌شمار دنیای مجازی معماران قرار خواهد داد. بی‌صبرانه منتظر تجربه رویدادهایی هستیم که فضای مورد نظر شما برای ما به ارمغان خواهد آورد.

سحر نظرلطفی

قانون زندگی قانون باورهاست؛انديشه ها از باورها دستور مي گيرند.کافيست باور کنيد تا ببينيد که تأخير قاتل موفقيت هاست. موفقيت روزافزون برای شما آرزومندم. شاد باشيد و معمار

ديدهفتم

سلام و تبريک فراوان. به اميد موفقيت های روزافزون. پايدار پاشيد.

مريم گردان

سلام و تبريک اميدوارم روز به روز موفق تر باشيد