مقدمه­ای برای ضیافت 3

مقدمه­ای برای ضیافت 3

انتخاب موضوع ضیافت

Introduction Of Third Banquet

Choice Of Banquet' s Subject

سپاس و درود فراوان بر تمامی اهالی دنیای مجازی و با تشکر از آقای مهندس شیرازی از باب میزبانی شایسته ضیافت دوم. بسیار خرسندیم که قابل دانسته و خانه کوچک "فضای رویداد" را برای ضیافت سوم برگزیده­اید. امیدواریم بتوانیم با حمایت و راهنمایی تمام دوستان، ما هم میزبان شایسته­ای باشیم. اما درباره موضوع و زمانبندی ضیافت سوم؛ طبق نظرسنجی که از برخی دوستان بزرگوار کردیم به این نتیجه رسیدیم که در وهله نخست، چهار موضوع را طرح کنیم تا با نظرسنجی کلی از تمام عزیزان بتوانیم بر سر یک موضوع به اجماع برسیم.

موضوعات پیشنهادی برای ضیافت سوم به این شرح است:

 

-            نقد نظام آموزش معماری

-          مفهوم معماری 

-          هویت و معماری 

-          کانسپت 

از دیدگاه ما گزینه نخست یعنی "نقد نظام آموزش معماری"٬ مبحث بسیار جالبی است و طیف گسترده­ای از دانشجویان تا دانش ­آموختگان معماری، مطالب بسیار زیادی برای طرح در این حوزه دارند و در عین حال این مبحث، یکی از دغدغه­های اصلی همه ما محسوب می­شود. لذا از تمامی دوستان می­خواهیم درصورتی که با گزینه پیشنهادی ما موافق هستند و یا یکی از گزینه­های دیگر را می­پسندند، نظر خود را اعلام کنند تا در نهایت با توافق همگی، موضوع منتخب را در نیمه ماه جاری بطور رسمی به اطلاع عموم برسانیم. با این حساب، دوستان از پانزدهم تا سی­ام دی فرصت خواهند داشت تا مطالب خود را ارائه کنند. زمان انتشار مطالب در طول 15 روز آزاد خواهد بود و لینک مطالب به ترتیب ارائه آنها در فضای رویداد قرار داده خواهد شد.

فضای رویداد

                   

/ 29 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يک دوست

سلام به عقيده من عليرغم اهميت موضوع آموزش و معماری. هر گونه مطالعه ای در اين زمينه مقدمتن نياز به تعيين موضع فکری نسبت به خود معماری دارد. پاسخ ما در مقابل اين پرسش ها که هدف از معماری چيست؟ تعريف تقريبی اوليه ما از معماری چه می باشد؟ معماری فعالیتی شناختی است یا بیانی؟ و از اين قبيل .. تاثير انکارناپذيری در تلقی ما از متد و هدف مطلوب درآموزش معماری و صورت بندی انتظارات ما از آموزش معماری دارد. بنابراين بحث در خصوص؛ معماری؛ بطور اصولی بر بحث در مورد ؛آموزش معماری؛ مقدم است.

محمد ناصری

سلام.من هم به نوبه از میزبانی شما بسیار خوشحالم و قول می دهم برای اولین بار شرکت کنم با ابراز شرمندگی برای غیبت های پیشین. من هم با موضوع اول کاملا موافقم.

دید هفتم

سلام موضوع نظام آموزش معماری موضوع جالب توجهی است.

ف.ه.

موضوع آموزش دربرگیرنده کل هست... کل هستی انسان و معمار... و دغدغه ذهنی ما... نمی توان نقد درستی بر کل نوشت مگر آنکه آن را بدرستی شناخت... و ما چقدر آن را می شناسیم... ؟؟؟... ماجزئی از کل هستیم و چگونه می توان از جز به کل رسید... و ابزارمان؟... ابزار احتمالی مان نقد است ... ما نقد را نیز نمی شناسیم که اگر چنین بود،‌ ماهیت هستی مان متفاوت تر و بهتر می گردید... شاید بهتر باشد اول نقد را،‌ فن گفتار و کردار را بیان کنیم و بعد ضیافت را آغاز کنیم.

م.ميرغلامی

هر چند موضوعاتی اینچنینی دامنه وسیعی از موضوعات ریزتر را در بر می گیرند که برای هر کدام می توان یک کتاب نوشت اما دیدگاههای مختلف هر یک از میهمانان می تواند زوایای نکاویده این موضوع را مطرح و بر هر یک پرتوی نو بیافکند. ممنون

پوريا

سلام من «هويت و معماري» رو با ماهيت گذرا و آسان گير وبلاگ نويسی سازگارتر می دونم. «نقد نظام آموزش معماري» حوزه ی بسيار مهميه. اما به نظر من در اين فضا کمی دست و پاگيره و نيازمند وسواس و تامل درخور ٍ يه مقاله ی پژوهشيه. در نهايت، نظر جمع ملاکه.

سميرا شالچی

سلام. تبریک و خسته نباشيد من بار اوله که به اين ضيافت دعوت شدم و اميدوارم در کنار شما عزيزان مطالب جديدی بياموزم. من هم با موضوع نقد نظام اموزشی موافقم. شاد و موفق باشيد.

سارا

من با موضوع اول کاملاً موافقم

علیرضا

سلام من با مختصر و باریک تر کردن موضوع موافقم تا حرف ها حالت همیشگی نگیرد. ممنون و موفق باشید

با معماری

سلام خسته نباشيد من فکر می کنم موضوع را محدود کنيد ؛ نتيجه بهتری داشته باشد . فکر کنم در بين موضوعات ارئه شده ُ کانسپت از ديگران بهتر باشد.