برای معماران می­دوزیم!

خارج از معماری

 

برای معماران می­دوزیم!

Abroad Of architecture

We Sew For Architecture!

 

برای معماران می دوزیم   

 

تا به حال به این فکر کرده­اید، پوشیدن لباس­هایی که تنها برای شما که از قشر معماران هستید،طراحی شده است، می­تواند بسیار لذت­بخش باشد؟ البته با یک روحیه زنانه به عقیده نگارنده به احتمال پوشیدن هر لباسی لذت بخش است! ولی خوب، چون معماران از جمله انسان­هایی هستند که فکر می­کنند سهم ارزنده­ای از زندگی متعلق به آنهاست، خاص هستند و در عالم تافته­هایی جدا بافته، زندگی می­کنند، حتما با پوشیدن لباس­هایی که اسمشان بر روی آن حک شده است خوشحال می­شوند. چون بسیاری از آنها در آرزوی این هستند که کسی بپرسد شما چه کاره­اید و آنها بگویند"معمار" و در فرم با کلاس­تر "آرشیتکت"، ولی وقتی یکی از این تی­شرت­­ها را به تن کنند، قضیه فرق می­کند. به این صورت می­توانند از حمل شاسی­های بزرگ، خط کش T، لوله­های مقوایی و ماکت­های اتودی، خلاص شوند و به محض ورود به هر فضایی و هر مکانی، احساس بودن کنند، چونانی که زیر پای آنها فرش قرمز پهن شده است و هر نگاه آنها به اطراف، متفکرانه به نظر برسد و سر زدن اعمال عجیب و غریب از آنها همانند پهن شدن در وسط سالن دانشگاه، ایستادن در لب پنجره طبقه یازدهم برای کسب هوای پاکیزه و پیاده­روی در لبه بناها، افسرده شدن یک روز در میان و ... جنبه­ای از روحیه خاص آنها و حس آزادی به نظر رسد!!! نوشته­ام شبیه نظریات اهالی کشور"عمرانیان" درباره کشور "معماران" شد!

این سطرها همگی مزاح کوچکی بود با آن چیزهایی که در طول این چند سال دیده­ام و شاید خودم هم گرفتار آن بوده­ام. با عرض احترام به تمام دوستان و بزرگان معماری.

ولی اگر برگشتی به اصل مطلب داشته­باشم، مساله اصلی خلاصه نشدن معماری در بناها و طراحی آنهاست. حدود سه سال پیش در دانشگاهی در آلمان، دانشجویان معماری پروژه­هایی دانشجویی خود را بر روی تی­شرت­ها چاپ کردند که نام آنها"پروژه­های ساخته نشده" بود، این کارها به مسابقه گذاشته شد و سپس به معرض فروش. در اینترنت اگر اسم معمار، معماری و تی­شرت را با هم جستجو کنید، ده­ها مدل خواهید دید که برای فروش در سایت­ها عرضه شده است برای کودکان، زنان و مردان. این­ها حرکت­های جالبی است که امکانات زیادی نمی­طلبد، در ساده ترین حالت یک طرح، یک کاغذ ترانسفر ،یک تی­شرت ساده، یک اطوی بخار ولی دقت زیاد و صبر! شما هم می­توانید امتحان کنید، موفق باشید.

 

    

 

    

 

    

 

    

 

    

 

    

 

اولدوز فضلعلی

/ 2 نظر / 121 بازدید
شاپکده

100 فیلم جدید سال 2008 و 2009 به همراه زیرنویس فارسی با کیفیتی بالا و بدون هیچ دخل و تصرفی !!! در سبک های : اکشن ، درام ، عاشقانه ، کمدی ، تخیلی و ..... برای کسب اطلاعات بیشتر به ادرس http://www.shopkadeh.com/?cat=62 مراجعه کنید. موفق باشید.

smn

وبلاگ پرباري داريد.موفق باشيد...