با هم بخوانیم

 

در حاشیه فضای رویداد – 5

 

Read together

In Margin Of Event Space – 5

جمله روز: لوئی کان

ساختـن یک اتاق چهـارگوش، یعنی بخشیدن نور به آن اتاق تا حالت های نامحدود مربع را نشـان دهـد.

 

    

 

زاویه: Digital Beijing Building

بنای دیجیتال پکن که وظیفه کنترل و اطلاع رسانی المپیک 2008 را برعهده داشت توسط گروه معماریPie-Zhu  طراحی شده است. این گروه را سه معمار فارغ التحصیل از دانشگاه میامی به نام های Xiadu Lin, Yan Meng, Hui Wang  تشکیل می­دهند.این بنا تا شروع المپیک 2008 به عنوان یک موزه مجازی و مرکز المپیک دیجیتال و همچنین نمایشگاهی برای ساخته­های دیجیتال فعالیت داشت.

 

    

 

دریچه: طبیعت مصنوع / Leafy Shade by nobuhiro Makamura

طبیعت به عنوان منبعی الهام بخش در معماری به شمار می­رود، همانند کاری که در ورودی یک مرکز اداری در شانگهای صورت گرفته است و در آن از منظره درختان جنگل، برگ ها و نوری که از لابه لای آنـها می­تـابد، استفـاده شده اسـت.

 

    

 

با معماران: OFIS / Snake Squares

گروه معماری OFIS، معمارانی اهل کشور اسلونی هستند. بنیانگزاران این گروه Rok Oman و Spela Viencnik، فارغ التحصیلان دانشگاه معماری لندن هستند گروه OFIS از سال 1998 فعالیت خود را آغاز کرده­اند. کـارهای بسیار در کارنامه آنها وجود دارد. پــروژه Snake Squares، در سـال 2008،  بــه مـســاحت 40800 مترمربع طراحـی شــده کـــه کـاربـری اداری- تــجــاری دارد.

    

با طراحان: Signinterior

Signinterio، کار معمار چینی Nobuhiro Nakamura است. در این سیستم طراحی، علامات نقش اساسی را دارا هستند. این نوع طراحی کمک می­کند تا مراجعین در یک محیط بتوانند به راحتی به تمام قسمت­های بنا دسترسی پیدا کنند.

 

    

با دیگران: از شعر تا بوم نقاشی

هانیبال الخاص متولد کرمانشاه به سال 1310 است. او تحصیلات خود را در دانشگاه هنر شیکاگو به پایان رسانده است و بیش از 60 سال است که در هنر نقاشی فعالیت دارد. در بین کارهای بیشمار او 3000 نقاشی از شاعر فقید نیما یوشیج وجود دارد. الخاص علاقه فراوانی به نیما دارد. به نظر او نیما کسی است که شعرش او را پس از بازگشت از آمریکا به ایران با وطنش پیوند داده است.

     

فضای رویدادموضوعات: